Postanowienia Noworoczne

Postanowienia Noworoczne.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

Styczeń nabiera rozpędu, początek roku dostarcza wiele nowych wyzwań i obowiązków. Powszechnie podejmowane Postanowienia Noworoczne zaczynają schodzić na dalszy plan.. Któż tego nie zna?

Postanowienia Noworoczne

Tak – w połowie stycznia przychodzi moment krytyczny. Już sama tego świadomość może nas uratować – wiedza nt. wroga zawsze daje przewagę!

Wszyscy chcemy być lepsi od samych siebie z przeszłości – również w aspekcie aktywności i sprawności fizycznej. Co zrobić, żeby się nie poddać? Twardym trzeba być. Potraktowanie ćwiczeń, aktywności jako priorytetu to podstawa. Wpisanie treningu w harmonogram dnia to tego naturalna konsekwencja. Kiedy ruch będzie dla nas czymś, co robimy dopiero wtedy, kiedy zostanie trochę czasu – marne szanse, żeby się udało. Wszyscy o tym wiemy, ale czasem tak trudno być szczerym wobec siebie.

Może pomocne będzie przypomnienie sobie, że koniecznością dla każdego człowieka (w aspekcie zdrowia fizycznego) są przynajmniej 2,5h konkretnej aktywności fizycznej w tygodniu podzielone na 4-6 dawek? 5 półgodzinnych szybkich marszy w tygodniu już spełnia ten warunek. Czy to wiele? Bardzo niewiele w stosunku do korzyści jakie można dzięki temu osiągnąć. Obowiązki zawodowe, domowe czy rodzinne ma każdy, tym bardziej warto przy tym pamiętać, że dobre zdrowie i odpowiednia kondycja fizyczna pomoże lepiej je wypełniać. To się naprawdę może udać. Zatem raz jeszcze:

postanowienia noworoczne

Szczęśliwego Nowego Roku 2018!